Nie tylko książki prawnicze. Znajdziesz tutaj zarówno zbiory przepisów i wytycznych, jak i literaturę faktu poruszającą zagadnienia z pogranicza prawa i socjologii.
Z początkiem kwietnia 2017 r. został uruchomiony „Program upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej” realizowany przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową.
Program ten jest skierowany do urzędów wojewódzkich, marszałkowskich, urzędów miast i gmin oraz starostw powiatowych.
Wprowadza możliwość bezgotówkowego dokonywania opłat za...
Publikacja przedstawia zasady opodatkowania VAT sprzedaży działek. Odpowiada na pytanie kiedy sprzedaż prywatnych gruntów podlega VAT, kiedy możemy stosować zwolnienie. Omawia szczególne przypadki przeniesienia własności np. wywłaszczenie, sprzedaż użytkownikowi wieczystemu, sprzedaż w ramach licytacji. Odpowiedzi na pytania są poparte aktualnymi interpretacjami organów podatkowych i orzeczeniami ...
Prezentujemy Państwu jedyną na rynku publikację, w której przedstawiono szczegółowe porównanie przepisów ustawy z 18 lipca 2001 r. - Prawo wodne - z nowymi przepisami, zawartymi w ustawie z 20 lipca 2017 r. Przygotowaliśmy ją z myślą o wszystkich, którzy muszą jak najszybciej wdrożyć nową regulację w swojej działalności.
Zmiany przepisów zostały przedstawione w unikalnej, tabelarycznej formule. Publikacja...
Prezentujemy Państwu pierwszą na rynku publikację zawierającą ostateczny tekst właśnie uchwalonej nowej ustawy - Prawo wodne wraz z uzasadnieniem rządowym. Przygotowaliśmy ją z myślą o wszystkich, którzy muszą jak najszybciej wdrożyć nową regulację w swojej działalności.
Aby sprostać oczekiwaniom profesjonalistów:
wzbogaciliśmy tekst ustawy o zamieszczone w klamerkach tytuliki towarzyszące poszczególnym...
Karta Nauczyciela. Komentarz zawiera praktyczne omówienie wszystkich przepisów ustawy, przy czym szczególną uwagę zwrócono na częste problemy i wątpliwości pojawiające przy stosowaniu tej regulacji.
Komentarz uwzględnia najnowsze zmiany w przepisach Karty Nauczyciela - w tym zmiany związane z reformą ustroju szkolnego - takie jak:
sposób rozwiązywania stosunku pracy z nauczycielem gimnazjum i...
Kolejne pomysły polityków każą bać się o wysokość przyszłej emerytury. Tym ważniejsze i pilniejsze jest zgromadzenie wszystkich dokumentów, które pozwolą wyliczyć tzw. kapitał początkowy, niezbędny do wyliczenia świadczenia. W naszym poradniku podpowiadamy gdzie szukać tych dokumentów i co robić, jeśli zaginęły lub zostały zniszczone. Wtedy mogą pomóc świadkowie. Piszemy także jakie fakty z przeszłości...
Po zmianie przepisów 1 stycznia 2016 r. płatnicy są w bardzo trudnej sytuacji, bo cokolwiek by nie zrobili, może się okazać, że nie unikną korekt dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych za zleceniobiorców. A pomyłka skutkuje niedopłatą albo nadpłatą składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne.
"Nowelizacja ustawy o systemie oświaty doprowadziła nie tylko do tego, że sześciolatki nie muszą już obowiązkowo pójść do szkoły, ale i przyspieszyła w wielu samorządach decyzje o zamykaniu tych szkół podstawowych, w których nie będzie pierwszych klas. Ministerstwo Edukacji Narodowej zapewnia, że nauczyciele nie muszą się martwić o pracę, bo można ich oddelegować do przedszkoli. "
"Od 1 stycznia 2016 r. rolnicy, którzy sprzedają bezpośrednio własne, przetworzone produkty rolno-spożywcze, mogą korzystniej rozliczać się z fiskusem. Zamiast płacić PIT według skali podatkowej (ze stawkami 18 proc. i 32 proc.) mogą wybrać 2-proc. ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Rozwiązanie to ma być formą wsparcia dla małych gospodarstw rolnych. "
"Z książki dowiesz się m.in.:
• W jaki sposób można decydować o podziale spadku
• Co można dziedziczyć
• Co nie wchodzi do spadku
• Kto ma prawo do zachowku
• Jakie są zasady dziedziczenia przedsiębiorstwa i udziałów w spółkach
• Kto dziedziczy z ustawy
• Kto dziedziczy na podstawie testamentu
• Jakie są rodzaje testamentów
• Jakie są wymagania...